MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ


IMG_7273
IMG_8175
IMG_8174

Müşteriden gelen ürün bilgileri, her biri alanında uzman mühendis kadromuz ve teknik ekibimiz tarafından ayrıntılı şekilde incelenmektedir.

Tüm teknik bölümler parçanın detaylı çalışmasını yapmak üzere bir araya gelerek (APQP Ekibi) işbirlikçi bir mantıkla ürünlerin analizini yaparlar.

Mühendislik yazılımları Catia V5 R6, Autodesk (AutoCad, Inventor), Esprit CAM yardımıyla, prosesin tasarım ve hazırlık aşamaları gerçekleştirilmektedir.

İşleme prosesine ait aparat, fikstür ve kontrol mastarları mühendislik ekibimiz tarafından tasarlanır ve üretimleri Efesan Machining bünyesindeki Kalıphane bölümünde yapılır.

Numune süreci parçanın üretilebilirliğini ve gelişmesini sağlamak için önemli bir yere sahiptir. Bu süreçte en önemli hedeflerimizden birisi deneyimlerimizi ve mühendislik becerilerimizi kullanarak üretim verimliliğinin artırılmasını sağlamaktır.

Numune parçalar için PPAP dosyaları hazırlanarak müşterilerimize numune ile birlikte sunulmaktadır.
Numune ve seri imalat süreçlerinde, müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sorumlu mühendislerimiz ilgili kişilerle sürekli iletişim halindedir. Böylece sorunsuz bir üretim hedeflenir ve gerçekleştirilir.